Warning: file_get_contents(/home/vhosts/theaterparadijs.nl/httpdocs/templates/system/css/system.css): Failed to open stream: No such file or directory in /home/vhosts/theaterparadijs.nl/httpdocs/plugins/system/route66pagespeed/lib/css.php on line 48
Feest bij Mamma Mia!

Feest bij Mamma Mia!

Vrijdag 8 november 2019 is een feestelijke dag voor de voorstelling Mamma Mia! Vanavond word namelijk de 400e voorstelling gespeeld in het Beatrixtheater te Utrecht. En om dat te vieren deelt de cast 400 kaarten uit aan voorbijgangers. Althans, dat was het plan. De actie kreeg zoveel aandacht van diverse media dat al vroeg honderden mensen voor het theater stonden te wachten om één van de kaartjes te bemachtigen. De cast blijft daarom binnen en wanneer de deuren om 18:00 uur open gaan, stromen de mensen naar binnen om één van de kaartjes te bemachtigen uit handen van onder anderen Soy Kroon, Delano Willemsen en Dana van der Geer. Binnen no time zijn alle kaartjes weg. ‘Black Friday is hier niks bij..’ aldus Delano Willemsen op zijn Instagram.

Voorstelling
Voor wie nog niet weet waar Mamma Mia! over gaat: Het verhaal speelt zich af op een Grieks eiland. Sophie wordt opgevoed door haar alleenstaande moeder, Donna. Wanneer Sophie gaat trouwen met haar grote liefde Sky, nodigt ze de drie exen van haar moeder uit. Eén van hen zou haar vader zijn en ze wil dolgraag weten wie hij is: Sam, Bart of Harrie. Donna, ondersteund door haar twee beste vriendinnen, Roos en Tanja, zit natuurlijk niet te wachten op die drie mannen uit haar verleden en wanneer ze hen tegen komt, is dat het begin van alle ellende. Je zou zeggen: Tragisch noodlot, typisch Grieks. Maar Mamma Mia! is alles behalve een tragisch stuk. Deze voorstelling swingt. Door de geweldige nummers van ABBA, maar zeker ook door de fantastische cast.

Een groot deel van de cast van vanavond is al betrokken tijdens deze voorstelling vanaf de eerste repetitie:
Antje Monteiro – Donna
Sophia Wezer – Tanja
Hilke Bierman – Roos
Dieter Troubleyn – Sam
Emiel de Jong – Bart
Soy Kroon – Sky


Wie we missen vanavond is Jolijn Henneman in de rol van Sophie. De eer om deze rol te spelen is vanavond voor Dana van der Geer. Haar zangstem is prachtig en haar spel is zo naturel en aantrekkelijk, vanaf de eerste seconde leef je met haar mee in de zoektocht naar haar vader. Eén van haar vaders, Harrie, wordt vanaf het begin gespeeld door Zjon Smaal, maar ook hij is er vanavond helaas niet bij. Aan Dennis de Groot de taak om de rol van Harrie op zich te nemen en dat doet hij fantastisch. Zijn houding straalt iets liefelijks uit en zijn zangstem is dik in orde.

Het is iedere avond een feest bij Mamma Mia!, maar het lijkt wel of vanavond iedereen nét dat beetje extra geeft. Misschien komt dat wel doordat er zoveel positieve reactie vanuit de zaal komt. Het is duidelijk te merken dat er 400 gelukkigen in het publiek zitten. Er wordt goed gereageerd, veel gelachen en hard gejoeld en geapplaudisseerd. Meer dan terecht voor de hardwerkende mensen voor en achter de schermen. Mamma Mia! lijkt een simpele voorstelling, maar niets is minder waar. De choreografie is heel energiek, juist bij scènes met veel grappen moet je je aandacht er bij houden en de muziek van ABBA vraagt hoog niveau van je, wil je dat goed kunnen zingen. Het is heel erg mooi om te zien dat iedereen dat, ook bij de 400e voorstelling, zo goed weet vast te houden.

“Ik ben schrijver, dat is mijn excuus” zegt Bart op een gegeven moment in de voorstelling als hij een vraag wil stellen aan Sophie. Ik gebruik deze quote daarom ook om een paar castleden te vragen hoe ze 400 keer Mamma Mia! ervaren.



Dana van der Geer – Ensemble/Cover Sophie - Ging vanavond op in de rol van Sophie
“Ik vind het te gek dat wij al vierhonderd keer hebben mogen genieten van een super enthousiaste zaal! Ik ben er pas een paar maanden bij maar iedereen in de cast is zo ontzettend leuk en gezellig dat het voelt alsof ik er vanaf het begin al bij ben. We worden er altijd bij de finale aan herinnerd dat Mamma Mia! gewoon één groot feest is en dat is elke keer weer genieten.
Ik vond het ook heel erg gaaf om, op deze speciale dag, Sophie te mogen spelen. Jolijn was helaas ziek maar ze is een heeele fijne collega en ik sta graag voor haar klaar aan de zijlijn of achter haar in het ensemble en geniet met volle teugen als ik de rol van Sophie mag invullen. Ik heb heel daarom ook heel erg genoten van vanavond!!”

Emiel de Jong – Bart
“Ik heb nog nooit een productie zo vaak gespeeld, 400 keer. Waarvan ik zelf toch zeker 370 voorstellingen van heb gespeeld. Het is echt fantastisch dat het publiek dit nog steeds een fantastische show vindt. En het vergt echt veel discipline, concentratie en professionaliteit om zo'n voorstelling altijd maar weer op niveau te spelen... Met z'n allen.
En dat is ook juist wat deze show mij en zichzelf op de been houdt. Dat we dit met z'n allen doen, dat we lol hebben met elkaar, dat we elkaar veel gunnen en dat we ook allemaal beseffen dat we steeds weer moeten, maar ook willen presteren.”

Dennis de Groot – Ensemble/Cover Sam/Cover Harrie
Ging vanavond op in de rol van Harrie
“Als een voorstelling 400 keer speelt is dat al bijzonder. En dan met de 400 meest enthousiaste fans is het helemaal te gek. Voor mij als cover van Sam en Harrie is het altijd leuk als je mag spelen! Maar een 400e is natuurlijk extra leuk en speciaal.”

Mamma Mia! is nog t/m 29 december 2019 te zien in het Beatrixtheater, Utrecht.
Zie www.mammamia.nl  voor meer informatie.

Gezien 8 november 2019 Beatrix Theater Utrecht